Ola Kiełb i zespół Wyspa - PAOLA Studio Art - Agencja artystyczna LESZNO


Idź do spisu treści

Menu główne

Ola Kiełb i zespół Wyspa

Oferta > Koncerty



Ola Kiełb (ur.1962 w Koszalinie) - absolwentka filologii polskiej UAM w Poznaniu, autorka piosenek i ballad, w latach 1984-1989 śpiewała w zespole Stare Dobre Małżeństwo, wiele lat związana z kulturą studencką Poznania, obecnie pracuje i mieszka w Ostrowie Wielkopolskim i gra z własnym zespołem WYSPA oraz z grupą DO GÓRY DNEM ze Szczecina, a od września 2012 r. z zespołem U STUDNI (dawny skład Starego Dobrego Małżeństwa).
Nagrała:
kilka kaset i CD z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, dwie kasety z autorskimi piosenkami Lepsze widoki oraz Niedojrzałe czereśnie, a także CD Na rozstajach słów, nagrywała także ze szczecińską grupą Do Góry Dnem (najnowsza CD nosi tytuł „Jeszcze grajmy” 2012).
Opublikowała
: autorski tomik Niedojrzałe czereśnie, książkę wspomnieniową o zespole Stare Dobre Małżeństwo czyli Jak to się robi, książeczkę poetycką dla dzieci W Nanibowie, jej wiersze ukazały się w antologiach: Prowincja liryczna. Spotkania po godzinach (Ostrów Wlkp. 2003), Ostrowskie adresy poetyckie (2007), Cud, który trwa. Papieżowi Poecie Poeci.
Laureatka Złotej Piątki warszawskiego przeglądu OPPA (1997), animatorka kultury, Osobowość Ostrowskiej Kultury.

WYSPA
zespół założony przez Olę Kiełb w 1998 r., wykonuje ballady autorskie w najlepszym stylu: poetycki tekst z prostą, „szlachetną” oprawą gitary klasycznej, gitary basowej, fletu lub skrzypiec, a czasem fortepianu. Przez 10 lat swojej działalności zespół wystąpił na wielu scenach w całym kraju, w koncertach własnych lub uczestnicząc w przeglądach i festiwalach, np. Festiwalu Yapa w Łodzi, BAZUNA w Gdańsku, Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, Festiwalu Sztuk Różnych BIESZCZADZKIE ANIOŁY w Cisnej. Ola grała także solo dla Polonii kanadyjskiej w Toronto.
Swój bogaty repertuar WYSPA prezentowała w kilku różnych programach, m.in. „Niedojrzałe czereśnie”, „Czekanie na wiosnę”, „Droga do Betlejem”, „Na rozstajach słów”, „Chleba smak…”, wszędzie zdobywając sobie przychylność publiczności, za swoją bezpretensjonalność, lekkość, oryginalność i ujmującą naturalność. Uroda głosu wokalistek i ciepłe brzmienie całego zespołu zapadają w serca słuchaczy, a motywy muzyczne dają się łatwo zapamiętać.
W zespole grają (w zależności od wykonywanego programu
): Ola Kiełb-Szawuła - śpiew, gitara, komentarze (+poezja), Justyna Wojtkowiak śpiew, flet// Monika Kobayashi flet, Marcin Wojtkowiak gitara basowa.


Spektakl poetycko-muzyczny dla dzieci ,,W Nanibowie
’’

„W Nanibowie” to program poetycko-muzyczny przeznaczony dla najmłodszych słuchaczy (w wieku 3-10 lat), opierający się o zbiór wierszy Aleksandry Kiełb-Szawuły dla dzieci, opublikowany pod tym samym tytułem w 2006 roku, z pięknymi ilustracjami Joanny Mocek, przez Wydawnictwo „Galeria” w Ostrowie Wielkopolskim. Autorka - Ola Kiełb to znana w Polsce wykonawczyni ballad, jako „Ciocia Bajkola” przedstawia swój program „W Nanibowie” w przedszkolach, szkołach i czytelniach dla dzieci, lub na kameralnych estradach, a także w plenerowych warunkach, łącząc w zgrabną całość mówienie wierszy, wspólne śpiewanie z dziećmi i zabawę rekwizytami z rozmową o tym, czy to dobrze jest nudzić się i jak ten stan pokonać.

Proste i żartobliwe utwory poetyckie są zaproszeniem do krainy wyobraźni, w której można wyczarować najwspanialsze pomysły na spędzanie wolnego czasu, a kamień, listek, patyk czy kropla wody mogą stać się magicznym kluczem do krainy baśni. Część zdarzeń rozgrywa się „na niby”, w wyobraźni dziecka, ale część jest zupełnie realna, nabiera za to baśniowych znaczeń, jeśli się tylko umie dostrzec piękno w codzienności. Udział iluzjonisty w tym niezwykłym programie wzbogaca poetycki pomysł o sferę czysto „baśniową”, wprowadzając elementy niespodzianki, zaskoczenia, a wspólna wędrówka widzów do Nanibowa, pod opieką i kierunkiem „prawdziwego Czarodzieja” pomaga rozbudzić wyobraźnię dzieci.

Muzyka wykonywana na żywo, to kolejna warstwa tego spektaklu - działająca na wyobraźnię dzieci za pomocą dźwięku, zabawnymi brzmieniami, melodią słów, dobranych umiejętnie i ze smakiem dla poszerzania kontekstów.

Czas trwania: godzina.


     


statystyka
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego